Стипендије Владе Баварске за академску 2021/22. годину

Баварски високошколски центар за Средњу, Источну и Југоисточну Европу (Bayhost) додељује стипендије за постдипломске студије у академској 2021/22. години.

Стипендије су намењене финансирању постдипломских студија (односно мастер студија), докторских студија или једногодишњег истраживачког боравка на универзитетима у Баварској.

Трајање стипендије је годину дана; стипендија се може продужити највише два пута.

Потребно је веома добро знање енглеског или немачког језика. За стипендију могу конкурисати кандидати не старији од 30 година (за мастер), односно не старији од 35 година (за докторске студије).

Стипендија износи 853 евра месечно.

Рок за пријаву је 1. децембар 2020. године.

Пријављивање се врши попуњавањем онлајн пријавног формулара на сајту BAYHOST-а. Комплетну пријаву треба послати поштом на адресу:

Bayerisches Hochschulzentrum für MittelOst- und Südosteuropa BAYHOST

Universitätsstr. 31

D-93053 Regensburg

Germany

Више информација о овом програму можете пронаћи овде.