Вести

У Легату Николе Коке Јанковића, 14. октобра 2021. године, у организацији Центра за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу и Народног музеја у Крагујевцу, промовисана су два значајна дела чији је издавач САНУ: први и други том „Речника појмова ликовне уметности и архитектуре“ и монографија „Традиционално архитектонско наслеђе у региону Старе планине – архитектура која нестаје“.

опширније

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је Конкурс за стипендирање најбољих студената студија другог и трећег степена на универзитетима земаља чланицa Европске уније, Европске асоцијације за слободну трговину (EFTA) и на водећим светским универзитетима за школску 2021/22. годину.

опширније

У среду 13. октобра 2021. године, у Ректорату Универзитета у Крагујевцу уручени су сертификати студентима који су током академске 2020/2021. године похађали бесплатан курс енглеског језика на Б1 и Б2 нивоу у оквиру програма Пракса за младе филологе.

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, у среду 13. октобра 2021. године, свечано су уручене потврде о завршеној Студентској летњој стручној пракси

опширније

Дела из збирке Уметничке галерије „Надежда Петровић” из Чачка представљена крагујевачкој публици у оквиру обележавања Oктобарских свечаности

опширније

Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу и Народни музеј у Крагујевцу организују промоцију првог и другог тома „Речника појмова ликовне уметности и архитектуре“ и монографије „Традиционално архитектонско наслеђе у региону Старе планине – архитектура која нестаје“.

опширније

Отворен позив за пријаву студената Универзитета у Крагујевцу за бесплатан онлајн курс енглеског језика на Б1 нивоу

опширније

ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКТИВНОСТ 1: Пројекти за индивидуалну мобилност у сврху учења и стицања нових вештина финансирани из средстава ЕУ (КА103 пројекти у области високог образовања у којима учествују програмске земље)

опширније

Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу у сарадњи са Народним музејем Чачак, организовао је трибину „Драгослав Срејовић: мислилац отвореног ума“, 8. октобра 2021. године, поводом обележавања 90 година од његовог рођења.