опширније

Универзитет у Крагујевцу је расписао Конкурс за доделу стипендија за постдокторско усавршавање које би се реализовало у школској 2021/2022. години

опширније

Програм PASIFIC суфинансира Европска комисија у оквиру програма Хоризонт 2020 MSCA COFUND. Истраживачи из целог света и свих истраживачких дисциплина позвани су да се пријаве за атрактивне двогодишње стипендије на једном од 70 института Пољске академије наука до 30. јуна 2021. године.

опширније

Европски институт за иновације и технологију (ЕИТ) покреће иницијативу за изградњу иновационих капацитета за високо образовање. Нова иницијатива има за циљ остваривање пуног иновационог потенцијала високошколских установа тиме што ће повећати њихов предузетнички и иновациони капацитет и интегрисати их у највећи европски иновациони екосистем.

опширније

У жељи да интензивира универзитетску и научну сарадњу са земљама Западног Балкана, Министарство за Европу и спољне послове Републике Француске објавило је јавни позив за пројекте под називом „Високо образовање на Западном Балкану“ или ES-BALK.

опширније

Универзитет у Крагујевцу у сарадњи са још четири европска универзитета, организује такмичење у оквиру пројекта V4 Green Universities. Циљ је омогућити студентима и запосленима на Универзитету да се својим идејама прикључе активној кампањи заштите животне средине.

ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Француски институт ће у четвртак 8. априла у 10.00, организовати вебинар, на коме ће представници француског министарства говорити о пројекту „Високо образовање на Западном Балкану“ који пружа подршку иницијативама за академску сарадњу француских високошколских установа и истраживачких центара у земљама Западног Балкана.