Мастер академске студије - ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ

О студијском програму

Мастер академске студије – Информационе технологије (у даљем тексту: МАС ИТ) трају три семестра. Обим студија је 90 ЕСПБ.

Након завршених МАС ИТ студент стиче академски назив „мастер инжењер информационих технологија“.

Исходи студијског програма обезбеђују студентима: оспособљавање за успешно обављање послова који захтевају владање различитим областима рачунарства, познавање и способност коришћења постојећих, као и разумевање и развој нових информационих технологија, прилагођавање специфичним захтевима различитих области људског деловања (индустрија, пољопривреда, здравство, државна управа, просвета) у којима ће своја знања примењивати, као и оспособљавање за даље стручно и научно усавршавање.
Посебан акценат је на разумевању и усвајању напредних метода у областима: анализе података, дистрибуираног рачунарства и интерактивног рачунарства, као и метода и вештина у области развоја, тестирања и испоруке софтвера и организације и управљања ИТ пројектима. Студијски програм охрабрује и иновације и предузетништво у области ИТ кроз изучавање методологија у решавању реалних проблема.


ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ – једноипогодишње мастер студије (90 ЕСПБ) на српском или енглеском језику
Број буџетских места: 15
Број самофинансирајућих места: 15
Број стипендија Универзитета у Крагујевцу: 5
Висина школарине за самофинансирајуће студенте је:
  • за држављане Републике Србије 100.000 динара
  • за стране држављане: 6.000 €

Распоред предмета по семестрима и годинама студија: СРП | ENG

Изборна настава на студијском програму

Услови уписа

Испитни рокови

Информацију о испитима које желите да полажете достављати на имејл: strucna.sluzba@kg.ac.rs.

Комплетан распоред испитних рокова можете видети на следећем линку.

Свака евентуална измена у распореду биће унета и одмах видљива.




Распоред предавања и вежби

Комплетан распоред предавања и вежби и начин одржавања наставе можете видети на следећем линку.

Свака евентуална измена у распореду биће унета и одмах видљива.






Распоред предмета

Табеларни преглед предмета за области специјализације по семестрима:

  I семестар | II семестар | друга година

РАСПОРЕД ПРЕДМЕТА
П Р В А  Г О Д И Н А  (I  С Е М Е С Т А Р)
# НАЗИВ ПРЕДМЕТА СТАТУС НАСТАВНИК/НАСТАВНИЦИ
1. ИТ Иновације и предузетништво (MИТ101) Обавезни Снежана Нестић
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Анализа података
1. Одабрана поглавља статистике (MИТ102) Изборни Слађана Димитријевић
2. Увод у науку о подацима (MИТ103) Изборни Ненад Филиповић, Владимир Миловановић
3. Вештачка интелигенција (MИТ104) Изборни Вишња Симић, Зоран Боснић*
4. Машинско учење (MИТ105) Изборни Милош Ивановић, Themis Exarchos*
5. Обрада природних језика (MИТ106) Изборни Татјана Стојановић, Марко Робник-Шикоња*
6. Биоинформатика (MИТ107) Изборни Ненад Филиповић, Велибор Исаиловић, Themis Exarchos*, Dimitros Fotiadis*
7. Веб мајнинг (MИТ111) Изборни Марија Благојевић
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Дистрибуирано рачунарство
1. DATAFLOW рачунари и њихова примена (MИТ210) Изборни Ненад Филиповић, Вељко Милутиновић
2. Интернет ствари (MИТ110) Изборни Владимир Цвјетковић, Dimitrios Fotiadis*
3. Обрада великих количина података (MИТ112) Изборни Ана Капларевић-Малишић, Dimitrios Fotiadis*
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Интерактивно рачунарство
1. 3Д рачунарска графика (MИТ113) Изборни Бобан Стојановић, Адриан Ђура**
2. Програмирање мобилних апликација (MИТ114) Изборни Ненад Грујовић, Владимир Миловановић
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Организација и управљање пројектима
1. Електронска трговина (MИТ108) Изборни Зоран Калинић
2. Управљање ИТ пројектима (MИТ109) Изборни Ненад Стефановић
П Р В А  Г О Д И Н А  (II  С Е М Е С Т А Р)
# НАЗИВ ПРЕДМЕТА СТАТУС НАСТАВНИК/НАСТАВНИЦИ
1. Енглески језик у ИТ (MИТ201) Обавезни Неда Видановић Милетић
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Анализа података
1. Дубоко учење (MИТ202) Изборни Милош Ивановић, Владимир Миловановић, Милош Радовић**
2. Биолошки инспирисано рачунарство (MИТ203) Изборни Ненад Филиповић, Велибор Исаиловић
3. Системи за подршку одлучивању (MИТ204) Изборни Ненад Филиповић, Весна Ранковић, Themis Exarchos*
4. Интелигентни информациони системи (MИТ205) Изборни Ненад Стефановић, Владимир Ранковић
5. Обрада слика (MИТ206) Изборни Ненад Филиповић, Гордана Јовичић
6. Анализа мултимедијалних података (MИТ208) Изборни Владимир Младеновић
7. Заштита рачунарских система (MИТ212) Изборни Марјан Милошевић, Срђан Атанасијевић**
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Дистрибуирано рачунарство
1. Рачунарство у облаку (MИТ211) Изборни Милош Ивановић, Златан Цар*, Никола Вујић**
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Интерактивно рачунарство
1. Интеракција човек-рачунар (MИТ213) Изборни Данијела Милошевић, Татјана Атанасијевић**
2. Системи виртуалне реалности (MИТ214) Изборни Ненад Филиповић, Велибор Исаиловић
3. Пројектовање корисничког доживљаја (MИТ215) Изборни Ана Капларевић-Малишић, Татјана Атанасијевић**
ОБЛАСТ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ: Организација и управљање пројектима
1. Софтверско инжењерство (MИТ207) Изборни Бобан Стојановић, Владан Атанасијевић**
2. Управљање квалитетом софтвера (MИТ209) Изборни Живадин Мицић
Д Р У Г А  Г О Д И Н А  (З А В Р Ш Н А  Г О Д И Н А)
# НАЗИВ ПРЕДМЕТА СТАТУС НАСТАВНИК/НАСТАВНИЦИ
1. Студијски истраживачки рад (МИТ301) Обавезни Сви наставници на студијском програму
2. Стручна пракса (МИТ302) Обавезни /
3. Мастер рад (МИТ303) Обавезни Сви наставници на студијском програму

Легенда: * Гостујући професор  ** Предавач из привреде