опширније

На Изборној скупштини Српске академије наука и уметности, која је одржана 8. новембра 2018. године, за редовног члана САНУ из Одељења техничких наука изабран је др Милош Којић, редовни професор у пензији

опширније

Уметнички савет Универзитетске галерије, у петак 16. новембра 2018. године у 19 часова, организује још један концерт у овогодишњој концертној сезони

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у уторак 6. новембра 2018. године, одржан је концерт под називом Музика за обоу и гудаче

опширније

Отворен позив за пријаву за Мастер програм у области истраживања и иновација у области високог образовања (MARIHE)

опширније

Ајфел програм стипендија намењен је изванредним студентима који желе да похађају мастер и докторске студије на високошколским институцијама у Француској.

опширније

Конкурс за стипендије за једносеместралне размене на универзитетима и колеџима у Сједињеним Америчким Државама у академској 2019/20. години

опширније

У Свечаној Сали Универзитета у Крагујевцу у уторак, 6. новембра 2018. године, одржан је Форум “Да ли су етички принципи оствариви?” у организацији канцеларије Савета Европе у Београду, а у партнерству са Универзитетом у Крагујевцу.

опширније

У Универзитетској галерији у понедељак 5. новембра 2018. године, одржано је предавање на тему „Дарови наших рођака: Андрић, Црњански и Пекић као приповедачи“