Представници Универзитета у Крагујевцу, Универзитета у Београду и Института за нуклеарне науке Винча потписали су у петак, 12. јула 2019. године у Београду споразум о сарадњи са Институтом за физику високих енергија Кинеске академије наука.

опширније

Поетско вече Глумци песници одржано је на Летњој сцени Универзитета у Крагујевцу 11. јула 2019. године и том приликом истакнути српски позоришни, телевизијски и филмски глумац Небојша Илић говорио је стихове које су написале његове колеге глумци.

опширније

18. јул (четвртак) 2019. године у 11 часова, Свечана сала Универзитета у Крагујевцу

опширније

У четвртак, 11. јула 2019. године у 20:00 часова, истакнути српски позоришни, телевизијски и филмски глумац Небојша Илић говориће стихове које су написале његове колеге.

опширније

Прва трибина из циклуса Корифеји Универзитета у Крагујевцу, посвећена проф. др Душану Симићу, одржана је 4. јула 2019. у Свечаној сали Факултета инжењерских наука.

опширније

Објављен је конкурс за две стипендије Министарства трговине Народне Републике Кине за целокупне мастер студије управљања животном средином и одрживог развоја на Тунгђи универзитету у Шангају. Рок за пријаве је 10. јул 2019. године.