Вести - категорије

Универзитет у Крагујевцу и Спомен парк "Крагујевачки октобар" позивају Вас на отварање изложбе Два света. Музеј "21. октобар", 15. април 2013. године.

опширније

У оквиру програма Дани италијанске културе у Крагујевцу 09. априла 2013. године у Универзитетској галерији отварање изложбе „Од италијанске ренесансе до савременог италијанског дизајна“ и концерт италијанске музике у извођењу студента Филолошко-уметничког факултета.

опширније

Дуо у саставу Мајнхард Холлер (виолончело) и Александра Трајковић (клавир) наступиће у Универзитетској галерији 03. априла 2013. године (среда), са почетком у 20,00 сати.

опширније

У дану када је академик Љубомир Симовић промовисан у почасног доктора Универзитета у Крагујевцу, у Универзитетској галерији приређено је вече које је објединило три уметности: поезију, музику и вајарство и три ствараоца чија дела превазилазе оквире националне културе.

опширније

Универзитет у Крагујевцу, 28. марта 2013. године, доделио је титулу почасног доктора Универзитета у Крагујевцу академику Љубомиру Симовићу, песнику, драмском писцу и романсијеру, због изузетног доприноса развоју савремене српске књижевности и културе.

опширније

Стихови Љубомира Симовића, музика Зорана Христића и дела Николе Коке Јанковића у Универзитетској галерији

опширније

Концерт клавирског трија у Универзитетској галерији