Вести - категорије

опширније

На Изборној скупштини Српске академије наука и уметности, која је одржана 8. новембра 2018. године, за редовног члана САНУ из Одељења техничких наука изабран је др Милош Којић, редовни професор у пензији

опширније

У Свечаној Сали Универзитета у Крагујевцу у уторак, 6. новембра 2018. године, одржан је Форум “Да ли су етички принципи оствариви?” у организацији канцеларије Савета Европе у Београду, а у партнерству са Универзитетом у Крагујевцу.

опширније

У Универзитетској галерији у понедељак 5. новембра 2018. године, одржано је предавање на тему „Дарови наших рођака: Андрић, Црњански и Пекић као приповедачи“

опширније

Уметнички савет Универзитетске галерије организује још једно у низу предавање у Универзитетској галерији, у понедељак 5. новембра 2018. године у 19 часова.

опширније

Форум “Да ли су етички принципи оствариви?” организује канцеларија Савета Европе у Београду у партнерству са Универзитетом у Крагујевцу и одржаће се у уторак, 6. новембра од 12:00 до 13:30 часова у Свечаној Сали Универзитета у Крагујевцу (зграда Ректората).

опширније

10. Сајам стипендија под слоганом „Изабери стипендију по својој мери“ у организацији Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу одржан је 29. октобра 2018. године у холу Правног факултета Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Унија студентских организација Универзитета у Крагујевцу у сарадњи са студентским парламентом Универзитета и Balkan Creаtive Group организовала је последњи дан ,,Конференције младих лидера Србије и Русије - 180 година сарадње". Конференција је одржана у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, 21. октобра 2018. године

опширније

У Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, у петак 19. октобра 2018. године, Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу реализовао је предавање које је одржао академик Владимир Костић, председник Српске академије наука и уметности на тему: Паркинсонова болест 40 година касније: има ли краја изненађењима?