Вести - категорије

У препуној сали Универзитетске галерије, 20. марта 2019. године, представљена је књига библиотекарке Универзитетске библиотеке у Крагујевцу мр Катарине Карамијалковић – Књиге с посветом у личној библиотеци проф. др Светозара Стојановића, чији су коиздавачи Универзитетска библиотека у Крагујевцу, Институт друштвених наука и издавачка кућа Албатрос плус из Београда.

опширније

Њ. Е. господин Фредерик Мондолони, амбасадор Републике Француске у Србији, посетио је Универзитет у Крагујевцу 19. марта 2019. године

опширније

Студенти Факултета техничких наука у Чачку имаће прилику да учествују на радионицама CV и мотивационо писмо и Мој први интервју за посао које ће бити одржане у четвртак 14. марта 2019. године у просторијама Факултета.

опширније

Универзитетска библиотека у Крагујевцу у сарадњи са Институтом друштвених наука и издавачком кућом Албатрос плус из Београда, у среду 20. марта 2019. године у 19.00 часова, у Универзитетској галерији организују промоцију књиге Катарине Карамијалковић - Књиге с посветом у личној библиотеци проф. др Светозара Стојановића.

21. март 2019, 13 часова, Свечана сала Универзитета у Крагујевцу

опширније

Уметнички савет Универзитетске галерије, у петак, 1. марта 2019. године, организовао је предавање Доживљаји и сазнања Милутина Миланковића.

опширније

Издавачка продукција Универзитета у Крагујевцу у 2018. години представљена је у оквиру манифестације Дани крагујевачке књиге, 28. фебруара 2019. године, у Галерији Народне библиотеке Вук Караџић

опширније

Цртице из живота и научног рада Милутина Миланковића, истакнутог српског научника

опширније

У петак, 22. фебруара 2019. године са почетком у 12 часова, у амфитеатру Правног факултета промовисано је 104 доктора наука Универзитета у Крагујевцу

опширније

Универзитет у Крагујевцу узео је учешће на трећем ректорском форуму Југоисточне Европе и Западног Балкана који је одржан у Мостару 8. фебруара 2019. године, а домаћин је био Универзитет у Мостару. Током форума ректори и представници преко 30 универзитета потписали су Академски међуинституционални споразум о сарадњи.