Вести - за изабрани датум

Универзитет у Крагујевцу у суботу 13. априла 2024. године био је домаћин Државних такмичења за ученике основних и средњих школа из информатике у организацији Министарства просвете Републике Србије и Друштвa математичара Србије.

опширније

У недељу, 14. априла 2024. године у Чачку одржан је 39. Куп Ректора – традиционално, најмасовније студентско такмичење на Универзитету у Крагујевцу, под слоганом Спорт је живот.

опширније

Немачка служба за академску размену (DAAD) ове године додељује Награду за фундаменталне академске вредности (Fundamental Academic Values Award), са циљем вредновања доприноса младих научника истраживању фундаменталних вредности у науци и академској заједници.

опширније

За студенте Универзитета у Крагујевцу који ће у оквиру програма Студентске стручне праксе у јавној управи похађати праксу у Градској управи Града Крагујевца, у понедељак, 15. априла одржан је пријем проводом почетка праксе