Studentska nagrada 2015

Francusko-srpska privredna komora i ove godine promoviše održivi razvoj u ustanovama visokog obrazovanja i dodeljuje Studentsku nagradu za 2015. godinu. Tri najbolja rada na temu „Kako se boriti protiv klimatskih promena i njihovih posledica“ biće nagrađena novčanim nagradama. Rok za prijavu za ovaj program je 20. april 2015. godine.

Tema: Kako se boriti protiv klimatskih promena i njihovih posledica?

Studenti na zadatu temu treba da napišu rad u kome će:

- predložiti akcioni plan za Srbiju ili njihovu lokalnu zajednicu, koji bi doprineo borbi protiv klimatskih promena,
- objasniti šta se može učiniti sa lokalnog aspekta, koja tehnička, ljudska i finansijska sredstva su neophodna u borbi protiv klimatskih promena,
- dati predlog kako preduzeća u Srbiji mogu pomoći u ovoj borbi.

Studentska nagrada namenjena je svim srpskim i stranim studentima, koji će na dan 31.12.2015.g. imati do 28 godina starosti, a koji su upisali školsku 2014/2015 pri nekoj od institucija visokog obrazovanja u Republici Srbiji.

Krajnji rok za podnošenje kandidatura je 20. april 2015. godine.

U daljem toku konkursa pet kandidata usmeno će braniti svoj rad pred stručnim žirijem (datum i mesto održavanja u Beogradu će biti naknadno objavljeni).

Sponzori takmičenja će uručiti nagrade u sledećem iznosu:

1. nagrada: 1500 EUR, koju dodeljuje „Schneider Electric“
2. nagrada: 1000 EUR, koju dodeljuje „Crédit Agricole“
3. nagrada: 500 EUR, koju dodeljuje „Axa osiguranje“

Nakon odluke žirija, nagrade će biti dodeljene autorima, tokom ceremonije koja će biti praćena koktelom, a kome će prisustvovati članovi Francusko-srspke privredne komore, kao i glavni akteri iz domena održivog razvoja u Srbiji.

Više o programu možete videti na zvaničnoj internet prezentaciji Francusko-srpske privredne komore.