Otkazan koncert Ujedinjenih gudača Srbije u Kragujevcu

Koncert Ujedinjenih gudača Srbije - Lola klasik, koji je trebao da bude održan u sali Prve kragujevačke gimnazije 12. marta 2013. godine u 20,00 sati je OTKAZAN do daljnjeg...

Na koncertu će nastupiti kamerni orkestar, osnovan 2012.godine, koji čine studenti Fakulteta muzičkih umetnosti iz Beograda, Filološko-umetničkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu i solisti: redovni profesor FMU, Ljubiša Jovanović (flauta) i violinista i dirigent Mateja Marinković, dugogodišnji profesor Kraljevske akademije za muziku u Londonu.
Na programu su dela Persela, Griga, kao i kompozicija „Balkanske besede“ autora Zorana Hristića i Mateje Marinkovića koja će na ovom koncertu po prvi put biti predstavljena publici. Dan nakon koncerta u Kragujevcu, ovaj orkestar nastupiće sa istim programom u dvorani "Sava centar".
Organizatori koncerta su Programski odbor Univerzitetske galerije, muzička „Dr Miloje Milojević“ i Muzički centar iz Kragujevca.

Foto galerija: