Dr Jianxun Cui, predstavnik Tehnološkog instituta u Harbinu (Kina) u zvaničnoj poseti Univerzitetu u Kragujevcu

Cilj posete dr Jianxun Cui, vanrednog profesora saobraćajnih nauka i inženjerstva i direktora Laboratorije za inteligentna povezana vozila i inteligentni transport Tehnološkog instituta u Harbinu (Kina) je uspostavljanje naučne i tehnološke saradnje sa Univerzitetom u Kragujevcu.

Rektor Univerziteta u Kragujevcu prof. dr Nenad Filipović i prorektor za naučnoistraživački rad prof. dr Biljana Petrović, 14. marta 2024. godine sastali su se sa dr Jianxun Cui, vanrednm profesorom saobraćajnih nauka i inženjerstva i direktorom Laboratorije za inteligentna povezana vozila i inteligentni transport, Tehnološkog instituta u Harbinu u Kini. Cilj posete uvaženog dr Jianxun Cui našem univerzitetu je uspostavljanje naučne i tehnološke saradnje i upoznavanje sa našim profesorima i istraživačima, infrastrukturom i istraživačkim potencijalima kako bi zajednički identifikovali najvažnije oblasti saradnje, uključujući razmenu studenata i osoblja, kao i zajedničke projekte. Sastanku je prisustvovao i državni sekretar u Ministarstvu nauke, tehnološkog razvoja i inovacija dr Miroslav Trajanović kao i profesori i istraživači sa Fakulteta inženjerskih nauka i Instituta za informacione tehnologije, Kragujevac.

Foto galerija: