Predavanje dopisnog člana SANU Jovana Delića na Fakultetu pedagoških nauka u Jagodini, 21. marta

U organizaciji Centra za naučnoistraživački rad SANU i Univerziteta u Kragujevcu dopisni član SANU Jovan Delić održaće dva predavanja: „Goran Petrović - pogled kroz nikejske prozore“ i „Vasko Popa - Uspravna zemlja“, u četvrtak, 21. marta u 13 sati.

Centar za naučnoistraživački rad SANU i Univerziteta u Kragujevcu organizuje predavanje prof. dr Jovana Delića, istoričara književnosti, dopisnog člana SANU, Odeljenja jezika i književnosti. Predavanje će se održati na Fakultetu pedagoških nauka u Jagodini, u četvrtak, 21. marta 2024. u 13 sati.

Predavanje dopisnog člana SANU Jovana Delića sastoji iz dva dela. Prvi deo predavanja biće posvećen nedavno preminulom književniku, akademiku Goranu Petroviću (1961-2024), a u drugom delu biće reči o knjizi poezije akademika Vaska Pope „Uspravna zemlja“.