Otvorena izložba „Velikani srpskog graditeljstva - od Indžinirske škole do danas”

Pred kragujevačkom publikom, 19. septembra 2023. godine u Univerzitetskoj galeriji, otvorena je izložba posvećena velikanima srpskog graditeljstva. Izložbenu postavku čine istorijska dokumenata, prilozi i dela akademika, profesora, inženjera građevinarstva i geodezije koji su doprineli razvoju ove oblasti na Građevinskom fakultetu u Beogradu, a kojom se obeležava takođe 175 godina Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

U ime domaćina  prisutne je pozdravio prorektor za nastavu Univerziteta u Kragujevcu prof. dr Vladimir Ranković, a prisutnima su se obratili i autor izložbe Jasmina Njegovan Popović i dekan Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu prof. dr Vladan Kuzmanović, koji je i zvanično otvorio izložbu.

Prisutni posetioci su imali priliku da pogledaju kraći film koji se sastoji od dokumenata koji govore o jubileju Građevinskog fakulteta u Beogradu, koji je 2022. godine obeležio 175 godina od osnivanja.

Izložba će biti otvorena za posetioce do 20. oktobra 2023. godine.

Foto galerija: