Otvorena prva akreditovana laboratorija za ispitivanje kvaliteta vina u Kragujevcu

U prostorijama Instituta  za informacione tehnologije Univerziteta u Kragujevcu 24.03.2023. otvorena je prva akreditovana laboratorija za ispitivanje kvaliteta vina.

Tom prilikom na svečanoj ceremoniji otvaranja laboratorije za ispitivanje kvaliteta vina prisutnima su se obratili rektor Univerziteta u Kragujevcu prof. dr Nenad Filipović i direktor Instituta prof. dr Zoran Marković.

Početkom ove kalendarske godine Akreditaciono telo Srbije je 16.01.2023. godine donelo odluku o akreditaciji ,,Laboratorije za ispitivanje" (akreditacioni broj, ATS: 01-532) u okviru Instituta za informacione tehnologije, Univerziteta u Kragujevcu.

U okviru navedene laboratorije akreditovano je dvanaest metoda za ispitivanje kvaliteta vina i proizvoda od vina.

Na akreditaciji i poslovima rada laboratorije učestvovali su istraživači Instituta  za informacione tehnologije Univerziteta u Kragujevcu:

• dr Edina Avdović, naučni saradnik, rukovodilac laboratorije
  • dr Dušica Simijonović, viši naučni saradnik, rukovodilac kvaliteta