Отворен Јавни позив Центра за промоцију науке за пројекте промоције и популаризације науке у 2023. години.

Центар за промоцију науке позива сва заинтересована научна, научностручна друштва, школе, центри за стручно усавршавање, удружења и друге организације, али и појединци преко научних клубова да поднесу своје пријаве за избор пројеката промоције и популаризације науке и технике, којима ће Центар пружити финансијску подршку у 2023. години. Циљ Јавног позива је подизање нивоа научне писмености и ширења научне културе спроводећи поступак децентрализације промоције и популаризације науке на територији Републике Србије.

Право учешћа (у складу са Правилником) имају појединци у оквиру научних клубова (обавезно у 2 научна клуба), уз писану сагласност научних клубова, као и самостално сва научна, научностручна друштва, школе, центри за стручно усавршавање, удружења и друге организације које се баве унапређењем научноистраживачког рада, популаризацијом и промоцијом науке.

Укупна расположива средства издвојена за ову намену износе 6.500.000,00 динара, по следећој расподели:

1. Категорија 1 – Пројекти промоције науке у научним клубовима – максималан износ по пројекту 150.000,00 динара;
  2. Категорија 2 – Програми научних клубова – максималан износ по годишњем програму 250.000,00 динара;
  3. Категорија 3 – Пројекти промоције науке – максималан износ по пројекту 300.000,00 динара.

Позив је отворен. до 15.03.2023. године, до 12:00 часова.

Више о условима учешћа и правилима пријављивања на званичној страници Центра за промоцију науке.