Svečana promocija prof. dr Denisa Solomona u počasnog doktora Univerziteta u Kragujevcu

Na Univerzitetu u Kragujevcu 7. oktobra 2022. godine sa početkom u 10.00 sati, rektor Univerziteta u Kragujevcu prof. dr Nenad Filipović, promovisaće prof. dr Denisa Solomona u počasnog doktora Univerziteta u Kragujevcu.

Senat Univerziteta u Kragujevcu je na sednici održanoj 14. jula 2022. godine, a na predlog Pravnog fakulteta u Kragujevcu doneo Odluku da doktoru Denisu Solomonu, redovnom profesoru i šefu Katedre za građansko pravo, međunarodno privatno i uporedno pravo na Pravnom fakultetu Univerziteta u Pasau, Nemačka, dodeli počasni doktorat i titulu počasnog doktora Univerziteta u Kragujevcu, zbog izuzetnog doprinosa unapređenju naučne misli u oblasti pravnih nauka, naročito u materiji međunarodnog privatnog prava, arbitražnog prava i uporednog građanskog prava.

Tokom pristupne besede prof. dr Denis Solomon održaće predavanje na temu:

Recognition of legal status within the European Union. What has become of Grunkin Paul?

Svečanoj promociji i dodeli počasnog doktorata i tituli počasnog doktora nauka Univerziteta u Kragujevcu, prisustvovaće članovi rektorskog kolegijuma, kao i dekani i profesori fakulteta u sastavu Univerziteta u Kragujevcu.

Dokumenti:

Biografija