Расписан конкурс за суфинансирање научно-технолошке сарадње између Републике Србије и Републике Француске у оквиру програма „ПАВЛЕ САВИЋ" за период од 2023 – 2024. године

Циљ програма  је да олакша и развија научну и техничку размену на високом нивоу у обе земље са посебним нагласком на успостављању нових партнерстава и да омогући активно учешће и мобилност „истраживача на почетку каријере”, нарочито доктораната и постдоктораната, објављивање заједничких публикација и патената, као и развој већ успостављене сарадње и укључивање у програме финансиране од стране Европске уније.

Услови конкурса за српску страну – Истраживачи из Републике Србије који пријављују билатерални пројекат са истраживачима из Републике Француске требало би да буду лица у наставним, научним или истраживачким звањима, која су запослена у установама високог образовања и научноистраживачким организацијама у складу са Законом о науци и истраживањима и учествују у спровођењу Програма институционалног финансирања или другим програмима од општег интереса у складу са Законом или су финансирани из међународних извора (нпр. Оквирни програм ЕУ).

Како би се финансирале активности „истраживача на почетку каријере“ од стране Министарства просвете науке и технолошког развоја у оквиру пројектног тима, у овом Јавном позиву, подразумева лице које испуњава следеће услове:

• изабрано је у истраживачко или научно звање или у еквивалентно звање у високом образовању
  • назив доктора наука, уколико је лице докторирало, стекло је највише 10 година пре дана закључивања јавног позива и
  • запослено је у акредитованој научноистраживачкој организацији.

Време извођења пројеката:  2 године (предвиђени период реализације одобрених пројекта је од 1. јануара 2023. године до 31. децембра 2024. године)

Рок за пријаву:  01. јул 2022. године

Процедура пријаве

1. Заједничке предлоге пројеката истраживачки тимови истовремено пријављују Координаторима Програма обе стране