Prof. dr Dragan Bošković dobitnik Disove nagrade za 2022. godinu

Pesnik, teoretičar i istoričar srpske književnosti, redovni profesor Filološko-umetničkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu Dragan Bošković dobitnik je Disove nagrade za pesnički opus za 2022. godinu.

Odluku o nagradi koju dodeljuje Gradska biblioteka u Čačku jednoglasno je doneo žiri kojim je predsedavao profesor Beogradskog univerziteta Mihajlo Pantić.

Ovogodišnji laureat Disove nagrade, Dragan Bošković, rođen je 1970. godine u Beogradu, diplomirao je, magistrirao i doktorirao na Filološkom fakultetu u Beogradu i redovni je profesor Filološko-umetničkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu.

Objavio je deset poetskih zbirki, a trenutno je u štampi i novi poetski rad pod nazivom „Sandinistaˮ. Njegova poezija prevođena je na ukrajinski, poljski, češki, slovenački, španski i japanski jezik.

Bošković je do sada dobio više nagrada za poeziju, među kojima su „Brankovaˮ, „Matićev šalˮ, „Branko Ćopićˮ i priznanje „Branko Miljkovićˮ.

Sa svojim saradnicima ima i pesnički bend The Vocal Clash.

Fotografija preuzeta sa sajta gradteatar.me