Универзитет у Крагујевцу свечано промовисао своје најбоље научнице

У Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, 11. фебруара 2022. године, свечано су уручена признања најбољим научницама Универзитета у Крагујевцу

Поводом обележавања Међународног дана жена и девојака у науци Универзитет у Крагујевцу је први пут доделио признања за најбоље научнице са највише резултата у научноистраживачком раду у протеклој години, на факултетима у саставу Универзитета у Крагујевцу и Институту за информационе технологије, Крагујевац.

Присутне је поздравила проректор за научноистраживачки рад Универзитета у Крагујевцу проф. др Биљана Петровић, која је истакла значај жена у науци и пожелела својим колегиницама да наставе да буду креативни иноватори у научноистраживачком раду, као и да наставе да постижу изванредне резултате, како у пословним достигнућима, тако и у  приватном животу.

У име овогодишњих добитница признања присутнима се обратила најбоље рангирана  научница Универзитета у Крагујевцу у 2021. години – Тијана Шуштершич, студент докторских студија на Факултету инжењерских наука, где је и запослена као асистент.

Најбоље научнице Универзитета у Крагујевцу за 2021. годину су:

1. Проф. др Снежана Танасковић, Агрономски факултет у Чачку
  2. Проф. др Слађана Савовић, Економски факултет у Крагујевцу
  3. Проф. др Оливера Ерић Цекић, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву
  4. Доц. др Невена Јеремић, Факултет медицинских наука у Крагујевцу
  5. Проф. др Јелена Теодоровић, Факултет педагошких наука у Јагодини
  6. Проф. др Јелена Вучковић, Правни факултет у Крагујевцу
  7. Др Ана Симовић, Природно-математички факултет у Крагујевцу
  8. Проф. др Марија Благојевић, Факултет техничких наука у Чачку
  9. Проф. др Мирјана Стакић, Педагошки факултет у Ужицу
  10. Проф. др Милка Николић, Филолошко-уметнички факултет у Крагујевцу
  11. Тијана Шуштершич, Факултет инжењерских наука у Крагујевцу