СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА УНИВЕРЗИТЕТА У КРАГУЈЕВЦУ

Поводом обележавања Светог Саве - Дана духовности у Републици Србији, Универзитет у Крагујевцу у четвртак 27. јануара 2022. године са почетком у 13.00 часова у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, организује Светосавску академију.

Дан духовности, који се у нашој земљи празнује 27. јануара, подсећа нас на школску 1840-41. годину када је Свети Сава први пут обележен као школска слава у Србији и то на Лицеју Књажевства Сербског у Крагујевцу, на првој високошколској институцији у модерној Србији, на чијим темељима је настао и Универзитет у Крагујевцу.

Управитељ Фондације за стипендирање студената Универзитета у Крагујевцу проф. др Снежана Соковић уручиће Уговоре о стипендирању најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу за 2022. годину.

Управни одбор Фондације на основу расписаног Конкурса донео је одлуку да у календарској 2022. години стипендира 12 студената са 12 факултета Универзитета у Крагујевцу.

Ове године Универзитет у Крагујевцу ће уручити и једну стипендију из „Фонда Милеве Попиводе”.

Светосавска академија биће организована уз поштовање свих предвиђених мера за спречавање ширења вируса корона.