Na Univerzitetu u Kragujevcu održana prezentacija parternog rešenja uređenja Trga vojvode Radomira Putnika u Kragujevcu

U Svečanoj sali Univerziteta u Kragujevcu, 4. februara 2021. godine održana je prezentacija novog rešenja parternog uređenja poznatog kragujevačkog trga

Prezentaciju rešenja parternog uređenja Trga vojvode Radomira Putnika organizovali su Univerzitet u Kragujevcu,  Gradska uprava Grada Kragujevca i JP Urbanizam iz Kragujevca.

U  ime Univerziteta u Kragujevcu, učesnike skupa  pozdravio je rektor prof. dr Nenad Filipović. Prisutnima se u ime Grada obratio gradonačelnik Nikola Dašić. Moderator skupa, prof. dr Jelena V. Atanasijević, predstavila je  tim JP Urbanizam, koji je idejni tvorac tri varijante rešenja parternog uređenja Trga Radomira Putnika.

Rukovodilac projekta, arhitekta Vesna  Jovanović Milošević, zajedno sa kolegom arhitektom Lazarom Mandićem, prisutnima je predstavila sve tri varijante rešenja uređenja ovog gradskog trga.

Prezentaciji su prisustvovali i načelnik Šumadijskog upravnog okruga Biljana Ilić Stošić, predstavnici Gradske uprave za razvoj, arhitekte i urbanisti grada, kao i predstavnici medija.

Učesnici skupa su, po završenoj prezentaciji, uzeli učešće u diskusiji o sve 3 varijante projekta.

Foto galerija: