Делегација Амбасаде Француске у Србији посетила Ректорат Универзитета у Крагујевцу

Амбасадор Републике Француске у Србији господин Жан Луј Фалкони и аташе за француски језик при Амбасади Француске и Француском институту господин Франк Идинга, 21. октобра 2020. године посетили су Ректорат Универзитета у Крагујевцу.

Тема састанка између Амбасаде Француске и Ректорског колегијума била је могућност за унапређење сарадње између Амбасаде Француске, Француског института и Универзитета у Крагујевцу. Посебна пажња посвећена је питању студентске мобилности и унапређењу модела научне и културне сарадње институција.

Ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић, осврћући се на досадашњу међународну сарадњу, наставне и пројектне активности Универзитета, истакао је да ће Универзитет као активна чланица АУФ-а (L’Agence Universitaire de la Francophonie) посебно настојати да унапреди сарадњу на реализацији научноистраживачких пројеката.

Фото галерија: