Развој компјутерских игара - нови мастер програм Универзитета у Крагујевцу

Одлуком о избору пројеката на основу Јавног позива за избор мастер студијских програма – Мастер 4.0 Креативне индустрије, Министарство просвете, науке и технолошког развоја изабрало је предлог мастер студијског програма Универзитета у Крагујевцу „Развој компјутерских игара”.

Нови мастер програм креиран је у сарадњи три факултета Универзитета у Крагујевцу и то Филолошко-уметничког, Природно-математичког и Факултета инжењерских наука.

Нови студијски програм обухватиће предмете из области дигиталне уметности, наративних техника, развоја игара, анимације и рачунарства. Поред професора са наведених факултета, на мастер програму је предвиђено и ангажовање гостујућих предавача са страних универзитета и из привреде. Полазници ће имати обавезну стручну праксу од најмање осам недеља у некој од софтверских компанија, партнера Универзитета у реализацији мастер студијског програма.

Више информација о резултату Јавног позива можете видети на сајту Министарства просвете.

Више информација о Мастер 4.0 Креативне индустрије можете видети на сајту Иницијативе „Дигитална Србија”.