Платформа за бесплатно учење на даљину Универзитетске агенције за Франкофонију

Универзитетска агенција за Франкофонију (АУФ) успоставила је Специјални акциони план COVID-19 за подршку нашим институцијама чланицама. Једно од главних оруђа овог плана је платформа за бесплатно учење на даљину http://ific-lms.auf.org која се нуди свим универзитетима чланицама, нашим студентима, професорима и истраживачима.

Наставници могу искористити све функције које нуди ова платформа за учење на даљину,  а то  су:

• Организација, управљање и реализација обуке (организују, управљају и спроводе активности обуке на даљину);
  • Надгледање и контрола процеса учења студената;
  • Стварање  окружења за виртуелно учење и подучавање;
  • Комуникација са полазницима.

Студенти полазници могу да наставе свој ток студирања у оквиру онлајн курсева и да комуницирају са наставницима и осталим полазницима.

Колеге које су заинтересоване за коришћење ове платформе пријаве могу послати Ректорату Универзитета у Крагујевцу на мејл адресу unikg@kg.ac.rs .

Пријава треба да садржи следеће податке:

• Назив катедре или департмана;
  • Назив студијског програма;
  • Степен студија (ОАС, МАС, ДАС);
  • Назив курса;
  • Име и презиме надлежног наставника;
  • Имејл адресу надлежног наставника.
  • Листу полазника за сваки курс која треба да садржи следеће податке:
    • Презиме;
    • Име;
    • Имејл адресу (користити мала слова);
    • Информацију о функцији (студент/професор).

Молимо да приликом попуњавања пријавног формулара и листе користите латиницу.

За питања везана за техничку и оперативну подршку  у коришћењу платформе, обезбеђена је техничка подршка у оквиру Института за Франкофонију – инжињерство знања:  ific@auf.org .

Уколико наставници тренутно немају листу студената, могу најпре да пошаљу информације о курсу како би се креирао простор за виртуелну наставу и тако омогућила припрема наставе и предвиђених активности.