Prvi put u Srbiji, u Kragujevcu,
"Kragujko" maskota 11. Evropskog univerzitetskog takmičenja u odbojci

Prvi put u Srbiji, u Kragujevcu,
"Kragujko" maskota 11. Evropskog univerzitetskog takmičenja u odbojci

Univerzitet u Kragujevcu i Univerzitetski sportski savez Kragujevca, promovisali su juče, 21. juna 2011.godine, na konferenciji za štampu 11. Evrpsko univerzitetsko prvenstvo u odbojci, koje se po prvi put održava u našoj zemlji.

Organizatori i domaćini ovog značajnog sportskog događaja, koji se održava od 10. do 17. jula 2011.godine su Univerzitet u Kragujevcu, Univerzitetski sportski savez Kragujevca i grad Kragujevac.

Na promociji ovog događaja u rektoratu Univerziteta u Kragujevcu predstavljena je maskota šampionata ''Kragujko'', rad svršenog studenta FILUM-a Uroša Obradovića, kao i program, broj takmičara , ekipa i volontera, i promoteri ove međunarodne odbojkaške Univerzijade.

Promoteri studentskog Evropskog prvenstva su:

• nekadašnji proslavljeni državni reprezentativci odbojkaškog tima Slobodan Kovač i Vladimir-Vanja Grbić;
• Ivan Ivanović i Marija Kilibarda, kao predstavnici medijskog pokrovitelja Prve srpske televizije, kao i
• Jelena Tomašević, Goca Tržan i Bane Lalić (alias Bane MVP).

Univerzitet u Kragujevcu i grad Kragujevac ugostiće preko 300 studenata-odbojkaša, sa 25 univerziteta iz 16 zemalja Evrope.

Za našu zemlju će predstavljati 4 ekipe:

• ekipe u muškoj i ženskoj konkurenciji Univerziteta u Kragujevcu;
• ekipa Beogradskog univerziteta , kao prošlogodišnji pobednici u muškoj konkurenciji;
• ekipa Niškog univerziteta , kao prošlogodišnji pobednici u ženskoj konkurenciji.

Preko 100 studenata Kragujevačkog univerziteta koji će svojim volonterskim radom pomoći organizaciju i realizaciju takmičenja, istovremeno će svojim kolegama sa Evropskih univerziteta približiti kulturnu i istorijsku baštinu grada Kragujevca. Za učesnike šampionata biće organizovana i jednodnevna poseta glavnom gradu Republike Srbije.

Foto galerija: