Представници турског Института за културу „Junus Emre” посетили Универзитет у Крагујевцу

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, 5. децембра 2019. године одржан је састанак између представника Универзитета у Крагујевцу и турског Института за културу „Junus Emre” поводом постизања договора о будућој сарадњи.

Састанку су, поред ректора Универзитета проф. др Ненада Филиповића и директора Института „Junus Emre” Фахриjа Акдогана, присуствовали и представници Института и Града Крагујевца.

Имајући у виду досадашњу сарадњу са Градом Крагујевцем и институцијама из Републике Србије, директор турског Института за културу Фахри Акдоган указао је на могућност успостављања сарадње са Универзитетом у Крагујевцу кроз различите културно-уметничке  и научне пројекте.

Ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић као могуће облике сарадње у будућности истакао је програме мобилности у оквиру Еразмус+ пројекта, могућност отварања нове студијске групе за турски језик и књижевност на Универзитету у Крагујевцу, као и сарадњу на пројектима из области информационих технологија.

Фото галерија: