Konkurs za dodelu stipendija Vlade Republike Francuske za akademsku 2020-2021. godinu

Vlade Republike Francuske i ove godine dodeljuje stipendije za master 2 i doktorate u komentorstvu. Konkurs je otvoren do 23. marta 2020. godine.

Ambasada Francuske u Srbiji i Francuski institut u Srbiji raspisali su novi konkurs za dodelu stipendija za 2020-2021. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj.

Dostupne su sledeće stipendije:

• Stipendije za master 2 (sve oblasti) – više informacija možete naći ovde.
  • Stipendije za doktorate u komentorstvu – više informacija možete naći ovde.

Konkurs je otvoren do 16. marta 2020.

Rok za prijavu je produžen do 23. marta 2020. godine

Podnošenje kandidatura:

Francuski institut u Srbiji
Zmaj Jovina 11, 11 000 Beograd
mejl: vesna.adamovic@institutfrancais.rs
tel: 011 / 302-3639
mejl: sandra.elezovic@institutfrancais.rs
tel: 011/302-3657

Napomena: upis u visokoškolsku ustanovu (fakultet, visoku školu, itd.) i prijavljivanje za stipendiju dve su odvojene procedure; studenti treba pažljivo da prate rokove za upis na studijski program koji su izabrali.

Više informacija o ovom konkursu možete naći ovde i ovde.

Brošuru programa možete pogledati ovde.

Više informacija o programu možete naći na sajtu Francuskog instituta i sajtu Nacionalne agencije za promociju francuskog visokog obrazovanja u inostranstvu – Campus France.