Ciklus tribina Korifeji Univerziteta u Kragujevcu započinje tribinom o prof. dr Dušanu Simiću

Centar za naučnoistraživački rad SANU i Univerziteta u Kragujevcu započinje ciklus tribina o znamenitim naučnicima, pedagozima, stvaraocima i vizionarima koji su svoj radni vek utkali u razvoj Univerziteta u Kragujevcu.

Prva tribina,  posvećena dr Dušanu Simiću (1928-2008), dekanu Mašinskog fakulteta u Kragujevcu i rektoru Univerziteta u Kragujevcu,  održaće se u četvrtak, 4. jula 2019. godine na Fakultetu inženjerskih nauka, sa početkom u 19 časova.

O životu i radu prof. dr Dušana Simića i njegovom doprinosu razvoju Univerziteta u Kragujevcu i grada Kragujevca govoriće: akademik Miloš Kojić, prof. dr Dobrica Milovanović, dekan Fakulteta inženjerskih nauka, prof. dr Miroslav Demić i prof. dr Radivoje Pešić, šef katedre Motorna vozila i motori.