Poziv za javnu raspravu o Nacrtu zakona o visokom obrazovanju

(četvrtak, 11. maj 2017. godine od 09:00 do 10:30 sati, u svečanoj sali Rektorata)

Pozivaju se nastavnici, saradnici, istraživači fakulteta u sastavu Univerziteta u Kragujevcu, kao i svi zainteresovani članovi akademske zajednice da uzmu učešće u javnoj raspravi o Nacrtu zakona o visokom obrazovanju i prisustvuju tribini koja će biti organizovana na Univerzitetu u Kragujevcu, u četvrtak, 11. maja 2017. godine od 09:00 do 10:30 sati, u svečanoj sali Rektorata.

Takođe, na tribini će biti reči i o Nacrtu zakona o profesijama od posebnog interesa za Republiku Srbiju i uslovima za njihovo obavljanje.

Javna rasprava o Nacrtu zakona o visokom obrazovanju sprovešće se u periodu od 03. do 23. maja 2017. godine, a predviđeno je da učesnici u raspravi budu instituti, univerziteti, fakulteti, druge organizacije, institucije i sva zainteresovana lica.

Detaljnije informacije možete preuzeti na sajtu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.