Koncert Andrije Mamutovića u Univerzitetskoj galeriji

Pijanista Andrija Mamutović nastupiće u Univerzitetskoj galeriji u sredu 20. aprila 2016. godine u 19 sati. Na programu su kompozicije Baha, Šopena, Debisija i Rahmanjinova.

Andrija Mamutović je rođen 21. 10. 1990. godine u Nišu. Osnovno i srednje muzičko obrazovanje je stekao u klasi prof. Borivoja Mladenovića. U toku školovanja je osvojio veliki broj nagrada na republičkim i međunarodnim takmičenjima od kojih su najznačajnije: I nagrada na međunarodnom takmičenju mladih pijanista u Nišu (2002, 2004, 2006, 2008, 2010.godine), I nagrada na republickom takmičenju muzičkih I baletskih škola Srbije u Beogradu (2001, 2003, 2005, 2007, 2009.godine), I nagrada na takmičenju mladih pijanista u Šapcu (2002, 2003, 2004.godine), II nagrada na međunarodnom takmičenju mladih pijanista u  Kragujevcu 2005.godine. Dobitnik je nagrade “Constantinus”, koja se dodeljuje najboljem mladom umetniku Srbije do osamnaest godina starosti. Osnovne i master akademske studije je završio na Fakultetu umetnosti u Nišu, u klasi profesora Aleksandra Serdara. Tokom studiranja je učestvovao na takmičenju mladih pijanista u Nišu (I nagrada), takmičenju “Chopin in memoriam” u Varni (IV nagrada), takmičenju “Ohriski biseri” (I nagrada), Međunarodnom takmičenju mladih pijanista ,,Davorin Jenko“ 2014. god. (I nagrada), takmičenju mladih pijanista u Šabcu 2014. (I nagrada). Zahvaljući nagradi sa Ohrida, dobio je članstvo u organizaciji EMCY koja se bavi promocijom mladih umetnika koji su dobitnici nagrada na međunarodnim takmičenjima. Bio je polufinalista konkursa "Jeunesses musicales", kao i učesnik takmičenja "Boesondorfer" u Feniksu , Arizona. Polaznik je majstorskih kurseva profesora Borisa Kraljevića, Aleksandra Serdara, Miloša Mihajlovića i Jurija Kota. Nastupao je u više gradova Srbije, Makedoniji (Štip, Bitolj, Ohrid, Skoplje), Bugarskoj (Sofija, Varna), Grčkoj (Volos, Atina) i na festivalima Nimus, Constantinus, Evmelia. Svirao je sa Niškim simfonijskim orkestrom. Dobitnik je Konstantinove stipendije i nagrade Fakulteta umetnosti u Nišu za najboljeg studenta muzičkog odseka, kao i  diplome fondacije “Zografski” za izvođenje svite za klavir kompozitora Tomislava Zografskog. Trenutno je student II godine doktorskih  studija na Fakultetu Muzičke Umetnosti u Beogradu, u klasi profesora Aleksandra Serdara. Radi kao asistent na klavirskoj katedri na Fakultetu umetnosti u Nišu.