Књижевно вече студената француског језика

У Универзитетској галерији у четвртак, 17. марта 2016. године, у 19 сати биће одржано књижевно вече студената француског језика Филолошко уметничког факултета

У Универзитетској галерији у четвртак, 17. марта 2016. године, у 19 сати студенти Kатедре за романистику Филолошко-уметничког факултета подсетиће нас на песме и прозу које смо волели. Текстове је одабрала Биљана Лазовић - лектор за ужу научну област Француски језик.

Одломке из дела познатих француских писаца Бенжамина Констана, Гистава Флоберта, Маргерит Дирас, Стендала, Алберта Камија и Марсела Пруста читаће студенти: Драгана Симић (I година), Наташа Милошевић (II година), Тамара Сретеновић (II година), Вања Миљковић (II година), Милена Ивановић (II година), Миљана Крстић (III godina), Миљка Вуловић (III година), Јована Перишић (II година), Јована Недељковић (IV година), Сара Симић (IV година). Бојана Добрић (IV година) и Биљана Јованчић (IV година).

Музичке тачке програма, композиције Ж. Ибера, К. Дебисија, Ж. Жана и Пјер Октав Феруа извешће студенти са Одсека за музичку уметност Филолошко-уметничког факултета, из класа проф. Борислава Чичовачког и проф. Кароља Марочика: Марина Цветковић (I година, флаута) и Стефан Адамовић (III година, хармоника), Сара Иконић (II година, флаута) и Ђурђија Љубисављевић (IV година, флаута), као и Катарина Пантелић - професор клавира и корепетитор у музичкој школи „Др Милоје Милојевић“.

Фото галерија: