У уторак, 05. јануара 2016. године, одржана је седница Савета за реализацију Пројекта ревитализације „Кнежевог арсенала“ којом је председавао председник Републике Србије господин Томислав Николић.
Одржана седница Савета за реализацију Пројекта ревитализације „Кнежевог арсенала“
У ректорату Универзитета у Крагујевцу, 05. јануара 2016. године, одржана је седница Савета за реализацију Пројекта ревитализације „Кнежевог арсенала“ којом је председавао покровитељ пројекта председник Републике Србије господин Томислав Николић. Седници су присуствовали ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Небојша Арсенијевић, градоначелник Крагујевца господин Радомир Николић, декан Филолошко-уметничког факултета проф. Радомир Томић, саветник председника Републике господин Радослав Павловић, помоћник министра просвете науке и технолошког развоја господин Љубиша Антонијевић и сарадници градоначелника, господа Горан Петровић, Верољуб Трифуновић, Дејан Нешић и Александар Ненковић.
На данашњем састанку сумирани су реализовани задаци и утврђени стратешки циљеви у даљој реализацији овог пројекта, међу којима је један од најважнијих решавање питања простора Филолошко-уметничког факултета. У том смислу, у сарадњи Града Крагујевца и Универзитета у Крагујевцу одмах ће бити предузете мере да се, најкасније до почетка нове школске године, Филолошко-уметнички факултет усели у објекат Дома војске за чију је реконструкцију Универзитет у Крагујевцу одвојио новчана средства.
Истовремено, укњижбом објеката и земљишта Кнежевог Арсенала на Град Крагујевац чиме је успешно завршена прва фаза пројекта ревитализације, Градска управа преузела је обавезу да у најкраћем року обезбеди све услове за израду идејног пројекта реконструкције објекта Кнежевог Арсенала.
Председник Републике посебно је истакао да је ревитализација Кнежевог Арсенала, односно дела комплекса Војно-техничког завода, пројекат од стратешког значаја не само за Универзитет у Крагујевцу и Град Крагујевац већ и за Републику Србију јер је комплекс непроцењиве историјске важности који обухвата објекте у којима је настала модерна српска држава, прва индустрија и образовне институције у Републици Србији.