Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу започиње циклус трибина о знаменитим научницима, педагозима, ствараоцима и визионарима, који су свој радни век уткали у развој Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић, одржао је конференцију за медије у згради Ректората, 10. јуна 2019. године, поводом Одлуке коју је донела Влада Републике Србије о оснивању Института за информационе технологије у Крагујевцу.

Институт за информационе технологије биће и нова чланица Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Академик Милош Којић, редовни професор крагујевачког Факултета инжењерских наука у пензији, одржао је предавање под називом Компјутерски модели у техници и медицини – преглед резултата и садашњи изазови.

опширније

Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу организује предавање академика Милоша Којића у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, у петак, 7. јуна 2019. године у 13 часова.

опширније

Дан словенске писмености у организацији Универзитета у Крагујевцу обележен је пригодним програмом 24. маја 2019. године у 18 часова у Универзитетској галерији.

опширније

Универзитет у Крагујевцу ће традиционално обележити Дан словенске писмености програмом у којем учествују наставници и студенти Филолошко-уметничког факултета.

опширније

Универзитет у Крагујевцу je у уторак, 21. маја 2019. године обележио своју крсну славу, Светог aпостола и jеванђелисту Јована Богослова и 43 године од оснивања Универзитета.

Среда, 22. мај 2019. године, 14.00 часова, просторије Центра за развој каријере