Канцеларија за међународне пројекте организује Инфо дан за Еразмус+ позиве у Сали сената у четвртак 17.01.2019. године са почетком у 11 часова

опширније

У оквиру IF4TM пројекта, којим координира Универзитет у Крагујевцу а финансира Европска унија у оквиру Еразмус плус програма, покренуто је Национално такмичење за најбољу студентску идеју. Реализује се кроз седам локалних такмичења на универзитетима у Крагујевцу, Београду, Новом Саду, Нишу и Новом Пазару, као и на Метрополитан универзитету у Београду и Нишу, и Високој техничкој школи у Зрењанину и кроз организацију финалног такмичења.

опширније

Селекциони Комитет Извршне агенцијa за образовање, аудиовизуелне садржаје и културу (EACEA) је позитивно оценио апликцију Универзитета у Крагујевцу за добијање Eразмус повеље за високо образовање (Erasmus Charter for Higher Education – ECHE) и 24. октобра 2018. доделио Еразмус повељу Универзитету у Крагујевцу, заједно са Еразмус кодом и ПИК бројем. Еразмус повеља је својеврсна међународна акредитација високообразовних институција и оквир квалитета европске и интернационалне сарадње. Такође, она представља и основ за даље учешће нашег универзитета у пројектима Еразмус+ програма.

опширније

У оквиру програма Хоризонт 2020 отворен је позив за Mарија Склодовска Кири пројекте – Кофинансирање регионалних, националних и интернационалних програма – COFUND. Намењен је организацијама које финансирају или управљају докторским програмима или програмима стипендија за истраживаче. Сваки предлог COFUND програма имаће једног учесника, нпр. министарство, регионалну власт, агенцију за финансирање, универзитет, истраживачку организацију, научну академију или предузеће.