Стипендије додељује Heinrich Böll Фондација.

Fulbright Faculty Development Program

опширније

У жељи да унапреди сарадњу између Француске и Србије и да подстакне мобилност студената из Србије, Француски институт у Србији је обновио конкурс за доделу стипендија за 2013-2014. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској за ниво мастер 2 и докторских студија.

опширније

Одељење за јавне економије Макс Планк Института за пореско право и јавну економију у Немачкој, нуди неколико стипендија за студенте докторских студија у области економије јавног сектора.

опширније

Предмет студија: Истраживачке активности Међународне истраживачке школе Max-Planck усмерене су на четири основне области: молекуларна признавање угљених хидрата, интеракција биомолекула са светлошћу, режија интрацелуларних процеса, као и усмерене промене облика ткива.

опширније

Ректор Универзитета у Крагујевцу, проф. др Слободан Арсенијевић, именовао је нове проректоре Универзитета у Крагујевцу: