Департман за бизнис на Универзитету Карла III у Мадриду нуди 15 међународних стипендија за мастер и докторске студије у облисти менаџмента и квантитативних метода било у финансијама или у управљању. Стипендија у износу од око 14.000 евра (без пореза) за две године, може да се продужи до три године највише. Рок за пријаву је 22. април 2013.

Стипендије се додељују на период и до 36 месеци

опширније

Стихови Љубомира Симовића, музика Зорана Христића и дела Николе Коке Јанковића у Универзитетској галерији

опширније

Шпански национални центар за истраживање канцера (CNIO) објављује до 7 могућности летње обуке за студенте основних студија било које националности. Учесници треба да буду на завршним годинама студија (последње две године) у области природних наука или сродних области (нпр. биологија, биомедицина, биохемија, фармакологија и биоинформатика). Програм ће трајати од 24. јуна до 16. августа (8 недеља). Током боравка студената на летњој обуци CNIO ће покрити трошкове пута и оброка. Акпликације се врше онлајн.

Поштовани дипломирани студенти,
Позивамо Вас да узмете учешћа у истраживању о дипломираним студентима које спроводи Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу. Својим учешћем у овом истраживању пружићете значајан допринос унапређењу студијских програма на нашим факултетима и побољшању услуга које Универзитет у Крагујевцу пружа својим студентима и дипломцима. Овим истраживањем су обухваћени сви студенти који су дипломирали у 2007. и 2012. години.

опширније

BREMEN TRAC нуди двогодишњи програм стипендирања на Универзитету у Бремену за постдокторанте.

опширније

Концерт клавирског трија у Универзитетској галерији

опширније

Катедра за стоматологију Архус Универзитета у сарадњи са NAMABIO/EU COST MP1005 и Институтом „Nordic Institute on Dental Materials“ у Ослу, Норвешка омогућава стипендирање кандидата за докторске студије.