АКТУЕЛНО:

Средњоевропски програм за размену студената и професора (CEEPUS - Central European Exchange Programme for University Studies), омогућава мобилност студентима и наставном особљу у оквиру академских мрежа у којима учествује њихова матична институција.

опширније

Фондација Рохус и Беатрис Мумерт, у сарадњи са Роберт Бош фондацијом, нуди стипендије студентима из Централне и Југоисточне Европе намењене за похађање мастер студија у области економије, пословне администрације, инжењерства, природних наука или менаџмента у туризму

опширније

У Универзитетској галерији, 25. маја 2014. године, четврту годину заредом обележен је Дан словенске писмености програмом Љубав и јединство свему другом претпостављени

опширније

Љубав и јединство свему другом претпостављени

25. мај 2014. године
19.00 часова
Универзитетска галерија
Универзитет у Крагујевцу

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, 20. маја 2014. године одржана је свечана промоција доктора наука.

опширније

Ректорски колегијум Универзитета у Крагујевцу, на седници одржаној 19. маја 2014. године, донео је Одлуку о изменама Програма обележавања Дана и Славе Универзитета у Крагујевцу 2014. године.

опширније

Раније најављени дан „Отворених врата Универзитета у Крагујевцу“ се отказује због тродневне жалости у Републици Србији.

опширније

Програм за средње школе и будуће студенте: Ректорат Универзитета у Крагујевцу, 22. мај 2014. од 16-18 часова

опширније

У оквиру програма обележавања 38. годишњице од оснивања Универзитета у Крагујевцу, 17. маја 2014. године у Универзитетској галерији отворена је изложба КЛЕТВЕ И КЛЕВЕТЕ, МАСЛАЧАК И СЕКИРЕ.

опширније

Ректорски колегијум Универзитета у Крагујевцу, на седници одржаној 19. маја 2014. године, донео је Одлуку којом предлаже факултетима у саставу Универзитета у Крагујевцу да, због ванредних околности, организацију наставе, свих предиспитних и испитних активности прилагоди потребама студената.