Драги студенти, Уколико сте заинтересовани за стицање практичног искуства током лета, пријавите се за Студентску летњу праксу до петка, 21.јуна 2013. године.

опширније

Конкурс за студенте "Путујемо у Европу" намењен је најбољим студентима завршних година основних и мастер студија и апсолвентима факултета универзитета у Србији.

опширније

ИЛУМИНАЦИЈЕ - интердисциплинарни културни пројекат сарадње Факултета педагошких наука у Јагодини и Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу биће отворен 17. јуна 2013. године (понедељак) у 19.00 сати у Универзитетској галерији

опширније

Позив за студенте за учешће на бесплатној школи програмирања

опширније

Хемофарм фондација објављује конкурс за нај–студенте основних, мастер, специјалистичких и докторских студија природних наука (биолошке науке, физика, геолошке науке, хемија, биохемија и молекуларна биологија, математика, заштита животне средине (екологија), медицина, стоматологија, фармација)

опширније

У сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца реализоваће се програм Студентске летње праксе. Студенти завршних година основних академских, интегрисаних академских студија и мастер академских студија ће имати прилику да овог лета стекну своја прва практична искуства.

опширније

Министар енергетике, развоја и заштите животне средине, проф. др Зорана Михајловић и ректор Универзитет у Крагујевцу, проф. др Слободан Арсенијевић, потписали су данас, 04. јуна 2013. године Протокол о сарадњи, којим се обезбеђује универзитетска пракса студената и дипломаца Универзитета у Крагујевцу.

опширније

OSCE(Organization for Security and Co-operation in Europe) Aкадемија у Бишкеку тражи неколико Teaching and Research стипендиста за свој МА на Economic Governance and Development програму, потребне за следеће курсеве:

опширније

The European Institutes for Advanced Study (EURIAS), програм мобилности интернационалних истраживача, нуди 39 (20 јуниор и 19 сениор) интернационалних програма стипендија у области друштвено-хуманистичких наука.

опширније

The Robert S. McNamara програм стипендија обезбеђује подршку младим истраживачима који раде у академским или истраживачким институцијама, који припремају докторску тезу. Истраживачке стипендије покривају трошкове боравка за период од 5 до 10 месеци на реномираном универзитету или истраживачком центру.