На Универзитету у Крагујевцу је 04. марта 2014. године одржан Инфо-дан о новинама које доноси програм Еразмус плус

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, 28. фебруара 2014. године др Naranjan S. Dhallа, редовни професор Универзитета у Манитоби, Винипег, Канада свечано је промовисан у почасног доктора Универзитета у Крагујевцу

опширније

У Ректорату Универзитета, сала Сената, од 10:00 часова у уторак, 04. марта 2014. године

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу 19.02.2014. године са почетком у 11 часова одржан је Инфо дан о Хоризонту2020, у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Универзитета у Крагујевцу.

опширније

У среду, 19. фебруара 2014. године представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја одржаће Инфо дан о отвореним позивима Европске уније у програму Хоризонт 2020.

опширније

На Факултету педагошких наука у Јагодини и на Факултету за хотелијерство и туризам, одржане су 6. и 12. фебруара 2014. године презентације о могућностима за аплицирање у оквиру програма Хоризонт 2020.

опширније

Амбасада републике Азербејџан је доставила Министарству просвете републике Србије информативни материјал Азербејџанске дипломатске академије

опширније

У склопу програма праксе за младе филологе, студенти Филолошко-уметничког факултета имају прилику да стекну практично искуство и воде курс немачког језика (на А1 нивоу) за колеге са других факултета. Курс ће трајати током летњег семестра, а настава ће се одвијати у поподневним терминима, два пута недељно у Центру за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Универзитет у Крагујевцу учествовао је на «Данима крагујевачке књиге», културној и стручној манифестацији коју је организовала Народна библиотека «Вук Караџић» у Крагујевцу, у периоду од 4. до 7. фебруара 2014. године.

опширније

На презентацији универзитета, факултета, академија и високих школа Србије, под називом „Индекс 2014“, 06. фебруара 2014. године, у Чачку, представљен Универзитет у Крагујевцу.