EURIAS програм стипендија - програм мобилности интернационалних истраживача нуди 39 стипендија (20 за млађе и 19 за старије истраживаче) у области друштвених и хуманистичких наука и омогућава истраживачима десетомесечни боравак у једној од 16 институција учесница, у: Берлину, Болоњи, Бриселу, Будимпешти, Кембриџу, Делменхорсту, Фрајбургу, Хелсинкију, Јерусалиму, Лиону, Марсеју, Паризу, Упсали, Бечу, Васенару и Цириху.

опширније

UPF програм стипендија Универзитета Помпеу Фабра у Барселони у сарадњи са Marie Curie COFUND програмом, омогућава 24 стипендије инетрнационалним истраживачима и пружа прилику за развој каријере кандидатима постдокторских студија свих националности.

опширније

ИЛУМИНАЦИЈЕ - интердисциплинарни културни пројекат сарадње Факултета педагошких наука у Јагодини и Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу отворен је 17. јуна 2013. године у Универзитетској галерији

опширније

Драги студенти, Уколико сте заинтересовани за стицање практичног искуства током лета, пријавите се за Студентску летњу праксу до петка, 21.јуна 2013. године.

опширније

Конкурс за студенте "Путујемо у Европу" намењен је најбољим студентима завршних година основних и мастер студија и апсолвентима факултета универзитета у Србији.

опширније

ИЛУМИНАЦИЈЕ - интердисциплинарни културни пројекат сарадње Факултета педагошких наука у Јагодини и Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу биће отворен 17. јуна 2013. године (понедељак) у 19.00 сати у Универзитетској галерији

опширније

Позив за студенте за учешће на бесплатној школи програмирања