Еразмус Мундус стипендије и програми Basileus и JoineuseePenta, као и стипедније Фонда за младе таленте, представљени 19. новембра 2013. године у Ректорату Универзитета у Крагујевцу.

Жебељан ансамбл наступиће у Универзитетској галерији 26. новембра 2013. године

опширније

JoinEU-SEE>PENTA програм мобилности омогућава студентима и универзитетском особљу из земаља Западног Балкана академску мобилност на европским партнерским универзитетима.

опширније

За стипендије се могу пријавити искључиво студенти са државних Универзитета у Србији и то са завршних година основних студија (последње две године редовних студија). Могу се пријавити и студенти Мастер студија, али предност имају студенти основних студија.

опширније

Рок за пријаву: 10.12. 2013.

опширније

У Галерији Универзитета у Крагујевцу 01.11.2013. године је отворена изложба слика Ервина Ћатовића

опширније

Стипендије за академску размену између земаља Европске Уније и земаља Западног Балкана