ХОРИЗОНТ 2020 је нови финансијски инструмент ЕУ за развој истраживања и иновација. Овај програм ће бити имплементиран у периоду од 2014 – 2020. године са буџетом од око 79 милијарди евра.

опширније

Роман Острво Балкан књижевника Видосава Стевановића и Балканске беседе, дело композитора Зорана Христића, биће представљени у Универзитетској галерији у среду, 11. децембра 2013. године, са почетком у 19 сати.

опширније

Отпочело обележавање 160 година индустрије у Србији, 03. децембра 2013. године, научно-стручним скупом чији је организатор Академија инжењерских наука Србије, у сарадњи са Српском академијом наука и уметности, Привредном комором Србије, Министарством привреде и Министарством одбране Републике Србије, а домаћин Универзитет у Крагујевцу.

опширније

Европска комисија најавила је за 11. децембар 2013. године отварање првих позива за пројекте у оквиру новог програма за финансирање истраживања и иновација ХОРИЗОНТ 2020.

опширније

Пројекат „Буди Вип студент“, један је од највећих програма подршке високом образовању у Србији путем кога компанија Vip mobile, седми пут, најбољим студентима завршних година студија, пружа прилику да стекну прва радна искуства у великој међународној компанији. Двадесет најбољих студената биће одабрано за двомесечни програм плаћене праксе у Випу.

опширније

Нобелова награда за хемију је 2013. године додељена по 105. пут, а лауреати су тројица Американаца (Мартин Карплус, Мајкл Левит и Аријех Воршел), награђени за «развој модела комплексних хемијских система». Шведска краљевска академија наука је тиме уједно ставила до знања научној заједници да су компјутерски модели пресликавања процеса из реалног света у «дигитални» постали основа будућег развоја хемије.

опширније

Конкурс је отворен 30 дана, почев од 30.11.2013. године и траје закључно са 28.12.2013. године

опширније

Задужбина Андрејевић расписала је дана 21. новембра 2013. године:
36. конкурс за објављивање приређених докторских, магистарских, специјалистичких радова и научних студија и 11. конкурс за објављивање приређених мастер радова.

опширније

Одржана презентација стипендија и програма усавршавања у Америци, 20. новембра 2013. године у Ректорату Универзитета у Крагујевцу.