Амбасада Француске у Србији и Француски институт у Србији покренули су нову кампању за доделу стипендија Француске владе за Мастер 2 и докторске студије у коменторству за универзитетску 2014/2015. годину.

опширније

У Свечаној сали Ректората, 30. јануара 2014. године, одржана је прва манифестација Спортски понос Универзитета

опширније

Град Париз је расписао конкурс за финансирање боравка страних истраживача–пост-доктораната и старијих истраживача у државним лабораторијама у Паризу (Париз интра мурос).

опширније

У оквиру обележавања Светог Саве - Дана духовности у Републици Србији додељене су стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Италијански Национални савет за истраживање (ЦНР) у сарадњи са Министарством спољних послова, сектор за развојну сарадњу Италије, објавио је позив за обуке младих истраживача и практичара, у Италији, у трајању од 6 месеци. Додељује се 70 пуних стипендија, које финансира ЦНР, а намењене су за осам земаља, међу којима је и Србија.

опширније

У спомен Михајла Пупина, стипендисте и добротвора Матице српске, установљена је награда за студентске радове који представљају допринос техничким и природноматематичким дисциплинама којима се бавио овај научник, под именом ПУПИНОВА НАГРАДА МАТИЦЕ СРПСКЕ.

опширније

Комсија за доделу стипендија најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу је дана 14.01.2014. донела одлуку о додели стипендија најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу

опширније

MATM2014 - 3rd international conference METHODOLOGICAL ASPECTS OF TEACHING MATHEMATICS is to be held at the Faculty of Education in Jagodina on 14th and 15th June 2014.

опширније

Трећа међународна конференција МЕТОДИЧКИ АСПЕКТИ НАСТАВЕ МАТЕМАТИКЕ МАТМ2014 одржаће се на Факултету педагошких наука 14. и 15. јуна 2014. године.

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, у организацији Канцеларије за међународне пројекте, 17. јануара 2014. године одржана је презентација о могућностима које очекују научноистраживачке и иновационе институције у оквиру новог програма за финасирање истраживања и иновација ХОРИЗОНТ 2020.