Европска комисија организује такмичење у писању под називом „Шта за вас представља проширена ЕУ?“, које је намењено младим људима из ЕУ, као и из земаља у процесу проширења. Победници такмичења ће као награду добити дводневну посету Бриселу и читач електронских књига.

опширније

Научни скуп ће се одржати 26. марта (среда) 2014. у Ректорату Универзитета у Крагујевцу

опширније

Немачка фондација Конрад Аденауер (КАС) и ове године расписује конкурс за доделу стипендијa друштвено и политички ангажованим студентима, апсолвентима, постдипломцима и докторантима који студирају у Републици Србији.

опширније

У оквиру пројектних активности IPA ADRIATinn пројекта, чија је имплементација почела у новембру 2013. године, Универзитет у Крагујевцу у сарадњи са Регионалном привредном комором Крагујевца објављује почетак програма сарадње који је усмерен на мала и средња предузећа.

опширније

У ректорату Универзитета у Крагујевцу, 12. марта 2014. године, одржана је свечаност поводом отварања реновираног породилишта Гинеколошко-акушерске клинике Клиничког центра Крагујевца које је обновила Фондација “Драгица Николић”

опширније

Драги студенти и дипломци Универзитета у Крагујевцу, Пекиншки институт технологије (БИТ) нуди студентима и дипломцима Универзитета у Крагујевцу 5 стипендија за комплетне мастер или докторске студије или 10 стипендија за размену на свим нивоима студија у оквиру свог програма стипендирања за Централну и Источну Европу

опширније

Пред крагујевачком публиком, 06. марта 2014. године, у Универзитетској галерији наступила је Joanna Trzeciak, белгијска пијанисткиња пољског порекла

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, 06. марта 2014. године, одржан семинар посвећен особама са менталним сметњама

опширније

У оквиру програма „Покрени се за будућност“, који се реализује уз финансијску подршку компаније Филип Морис, расписан је конкурс за финансирање пројеката из области јавног заговарања- заступања. Од ове године сви факултети свих државних универзитета могу да се пријаве на конкурс, самостално или у партнерству са другим организацијама, институцијама и државним факултетима.

опширније

На Универзитету у Крагујевцу је 04. марта 2014. године одржан Инфо-дан о новинама које доноси програм Еразмус плус