Јавни позив за учешће у средствима министарства просвете, науке и технолошког развоја у 2014. години

опширније

Универзитет у Крагујевцу и Универзитетска библиотека позивају Вас на солистички концерт ОПЕРА КРОЗ ВЕКОВЕ

опширније

У склопу TEMPUS пројекта Careers - Развој каријерног вођења у циљу унапређења високог образовања у Србији, Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу и Инфостуд организовали су Округли сто на коме су учествовали представници Министарства омладине и спорта, СКОНУС-а, представници послодаваца и Националне службе за запошљавање, професори и студенти, представници Универзитета у Крагујевцу и Центра за развој каријере и саветовање студената као домаћини Округлог стола, и представници интернет компаније Инфостуд, као модератори скупа.

опширније

Програми мобилности и пуних стипендија за студенте, дипломце и запослене на свим факултетима Универзитета у Крагујевцу

Стипендије за Ерасмус Мундус мастер и докторске студије

опширније

ХОРИЗОНТ 2020 је нови финансијски инструмент ЕУ за развој истраживања и иновација. Овај програм ће бити имплементиран у периоду од 2014 – 2020. године са буџетом од око 79 милијарди евра.

опширније

Роман Острво Балкан књижевника Видосава Стевановића и Балканске беседе, дело композитора Зорана Христића, биће представљени у Универзитетској галерији у среду, 11. децембра 2013. године, са почетком у 19 сати.

опширније

Отпочело обележавање 160 година индустрије у Србији, 03. децембра 2013. године, научно-стручним скупом чији је организатор Академија инжењерских наука Србије, у сарадњи са Српском академијом наука и уметности, Привредном комором Србије, Министарством привреде и Министарством одбране Републике Србије, а домаћин Универзитет у Крагујевцу.

опширније

Европска комисија најавила је за 11. децембар 2013. године отварање првих позива за пројекте у оквиру новог програма за финансирање истраживања и иновација ХОРИЗОНТ 2020.

опширније

Пројекат „Буди Вип студент“, један је од највећих програма подршке високом образовању у Србији путем кога компанија Vip mobile, седми пут, најбољим студентима завршних година студија, пружа прилику да стекну прва радна искуства у великој међународној компанији. Двадесет најбољих студената биће одабрано за двомесечни програм плаћене праксе у Випу.