Отворен је конкурс за стипендије Владе Француске за академску 2015/16. годину. Рок за пријаву је 05. март 2015. године.

опширније

Задужбина Андрејевић расписала je нови циклус конкурса за објављивање приређених радова. Рок за пријаву по оба конкурса је 30. децембар 2014. године.

опширније

Конкурс за пријаву за стипендије Међународног вишеградског фонда је отворен. Рок за пријаву је 31. јануар 2015. године.

опширније

У ректорату Универзитета у Крагујевцу, 24. новембра 2014. године, одржан је Ерасмус+ ИНФО дан

опширније

Управни одбор Фондације за стипендирање студената Универзитета у Крагујевцу расписује конкурс за доделу стипендија за 2015. годину најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу.

опширније

На Универзитету у Крагујевцу у згради Ректората од 5. до 7. децембра 2014. године биће одржан први Старт ап викенд у оквиру АДРИАТинн пројекта

опширније

Презентација ће обухватати основне информације у вези са стипендијама које су доступне студентима из Републике Србије на основним, мастер и докторским студијама. У исто време ће се истаћи и главни програми који су доступни подносиоцима пријава пројеката из Републике Србије (универзитети, професори, асистенти, невладине организације, општине итд).

опширније

Карољ Марочик (флаута) наступио је у Универзитетској галерији 18. новембра 2014. године уз клавирску сарадњу са Невеном Миловановић. Гост програма била је Марина Трајковић Биџовски (сопран)

Свечана Сала Ректората 24. новембра 2014. године

опширније