Министар омладине и спорта и председник Фонда за младе таленте, Вања Удовичић, ректор Универзитета у Крагујевцу, проф. др Слободан Арсенијевић, и градоначелник Крагујевца Радомир Николић, уручили су Уговоре о стипендирању студентима Универзитета у Крагујевцу који су, на основу Конкурса, постали стипендисти Фонда за младе таленте Републике Србије за школску 2014/15. годину.

опширније

У четвртак, 30. априла 2015. године, одржана је седница Сената Универзитета у Крагујевцу на којој су, поред осталих тачака које су биле на Дневном реду, биле и тачке које се односе на утврђивање предлога кандидата за избор ректора Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Амбасада Мексика у Београду доставила је Универзитету у Крагујевцу информације о стипендијама доступним за студије у Мексику 2016. године

опширније

Монографија "Петар С. Јовановић - истраживач у географији, прегалац у друштву" чији је издавач Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу промовисана је 28. априла 2015. у свечаној сали САНУ у организацији Библиотеке САНУ.

опширније

У понедељак, 04. маја 2015. године, Министар омладине и спорта и председник Фонда за младе таленте, господин Вања Удовичић, уручиће Уговоре о стипендирању студентима Универзитета у Крагујевцу који су, на основу Конкурса, постали стипендисти Фонда за младе таленте Републике Србије за школску 2014/15. годину.

опширније

23. априла 2014 у Ректорату Универзитета у Крагујевцу одржано је предавање "Хоризонт четвртком - Како су они освојили пројекат?" у организацији Центра за промоцију науке и Канцеларије за међународне пројекте Универзитета у Крагујевцу.

опширније

У оквиру „Дана културе“, 21. априла 2015. године, у Универзитетској галерији наступили су студенти Одсека за музичку уметност Филолошко-уметничког факултета

опширније

У организацији Центра за промоцију науке и Канцеларије за међународне пројекте Универзитета у Крагујевцу 23. априла 2015. год. у 15 ч у Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу биће одржан догађај "Хоризонт четвртком - Како су они освојили пројекат?"

опширније

У оквиру „Дана културе“, 21. априла 2015. године, са почетком у 19.00 сати у Универзитетској галерији наступиће студенти катедре за музичку уметност Филолошко-уметничког факултета

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије расписало је јавне позиве за билатералне пројекте научне сарадње између Републике Србије и