Програм стипендија немачке привреде др Зоран Ђинђић и ове године студентима и дипломцима пружа прилику за обављање праксе у предузећима у Немачкој. Кандидати заинтересовани за овај програм своје пријаве могу поднети до 15. новембра 2015. године.

опширније

Такмичење за доделу награда Светске организације за интелектуалну својину (WIPO) се организује са циљем промовисања значаја заштите интелектуалне својине за развој савремене економије и друштва, и реализације Програма обележавања 95 година заштите интелектуалне својине у Србији. Такмичење организује Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у сарадњи са Заводом за интелектуалну својину под покровитељством Владе Републике Србије и Светске организације за интелектуалну својину.

опширније

Нову концертну сезону у Универзитетској галерији отвориће пијаниста Владимир Глигорић који ће публици представити нови ЦД у уторак 13. октобра 2015. године у 19,00 часова.

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

У Крагујевцу ће се у петак, 25. септембра 2015. године, по други пут одржати Ноћ истраживача. Преко 100 истраживача, како младих, тако и оних најискуснијих и најистакнутијих биће те вечери са посетиоцима у незаборавној забавној истраживачкој авантури на неколико локација у граду.

опширније

Амбасада Француске и Француски институт у Србији додељују стипендије за краће научне боравке истраживача свих нивоа у истраживачким лабораторијама у Француској. Стипендије су доступне за техничке и природне науке везане за заштиту животне средине, екологију, одрживи развој и енергетику

опширније

Немачка служба за академску размену (DAAD) расписала је конкурс за стипендије за академску 2016/17. годину.