АКТУЕЛНО:

Милан Степовић, студент мастер студија Катедре за зидно сликарство Филолошко-уметничког факултета, у класи проф. Горана Ракића, добитник је прве награде на престижном конкурсу Ниш Арт Фондације (НАФ)

опширније

Ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Небојша Арсенијевић и директор Архива СПЦ господин Радован Пилиповић разговарали о будућој сарадњи ове две институције

опширније

Поводом обележавања Светског дана музике, у Универзитетској галерији, 21. јуна 2016. године у 19 часова, биће одржан концерт арија и соло песама. На концерту ће наступити сопран Јована Панић са гостима.

опширније

Лаб је платформа за изузетне студенте и истраживаче, привреднике и стручњаке из свих дисциплина који путем ове платформе добијају прилику да представе свој истраживачки рад, пословни модел, иновативни пројекат или идеју својим колегама и жирију из академске и пословне заједнице. Сваки учесник има 3 минута да престави своју идеју

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републикe Србијe расписало је Други јавни позив за учешћe у средствима Министарства за суфинансирање издавања монографија у Републици Србији у 2016. години

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја доставило је Универзитету у Крагујевцу информацију о могућностима за учешће студената на међународним студентским олимпијадама које ће се одржати у Ирану, у периоду од 06. до 12. августа 2016. године и то на:

опширније

Обавештавамо Вас да до 15. јуна трају пријаве за CEEPUS мрежне мобилности студената и наставног особља за боравке током зимског семестра академске 2016/17. године. Мобилност се реализује на партнерским високошколским установама које су део одговарајуће CEEPUS мреже у којој учетсвује и установа студента/члана наставног особља који се пријављује за стипендију.

опширније

Амбасада Француске и Француски институт у Србији додељују стипендије за научне боравке у Француској за истраживања на пољу јавног здравља и добробити становништва у контексту борбе против климатских промена.