Предмет конкурса је суфинансирање узајамних посета истраживача (трошкови путовања и боравка) које се реализују у оквиру пројектних активности програма билатералне научно-техничке сарадње.

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

SUNBEAM (Еразмус Мундус акција 2 – мреже размене) програм намењен је размени студената и запослених на високошколским установама из земаља Европске уније и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених покривена је стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

опширније

У оквиру партнерства између Унеска, руске фирме PhosAgro и Међународне уније за чисту и примењену хемију доступне су стипендије за истраживаче млађе од 35 година за иновативне научне пројекте у области зелене хемије.

опширније

GREEN TECH је Еразмус Мундус акција 2 програм који омогућава размену студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља - чланица и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

опширније

У понедељак, 11. јануара 2016. године Универзитетској галерији одржани су Божићни концерт и изложба наставника и сарадника Универзитета у Крагујевцу

опширније

У уторак, 05. јануара 2016. године, одржана је седница Савета за реализацију Пројекта ревитализације „Кнежевог арсенала“ којом је председавао председник Републике Србије господин Томислав Николић.

опширније

На основу Уговора о изградњи и опремању Центара изврсности Универзитета у Крагујевцу, између Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Града Крагујевца, Универзитета у Крагујевцу и "ЈУП Истраживање и развој" д.о.о., изградња објекта Центара изврсности Универзитета у Крагујевцу, укупне површине 11.491,21 м2, из средстава кредита Европске инвестиционе банке, почела је у децембру 2015. године и трајаће до априла 2017. године.

опширније

Програмски одбор Универзитетске галерије расписао је Конкурс за избор Програмског садржаја Универзитетске галерије за период од 01. фебруара до 31. децембра 2016. године. Конкурс је отворен до 23. јануара 2016. године

опширније

Регионални програм за промоцију истраживања (РРПП) за Западни Балкан организује свеобухватну обуку за примену истраживачких метода у домену друштвених наука.