Мађарски програм стипендија „Stipendium Hungaricum“ расписао је конкурс за доделу стипендија за основне, мастер и докторске студије на Универзитету Еотвос Лоранд у Будимпешти у Мађарској за школску 2017/2018 годину.

опширније

Универзитетски Центар за развој каријере и саветовање студената позива студенте и дипломце Универзитета у Крагујевцу да у среду, 22. фебруара 2017. године присуствују презентацији „Искористи шансу – зграби посао“

опширније

Расписан конкурс за Пупинову награду Матице српске. Рок за пријаву: 20. фебруар 2017. године.

опширније

На Универзитету у Крагујевцу од 6. фебруара 2017. године отворен је међународни скуп: О феномену рата, о култури мира: промишљања, анализе, искуства

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу информацију о 9. Такмичењу у беседништву „Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition“, које ће се одржати у периоду од 18. до 21. јула 2017. године у Женеви у Швајцарској.

опширније

Пријављивање идеја од 15. фебруара до 25. марта 2017.