опширније

Предмет конкурса је суфинансирање узајамних посета истраживача (трошкови путовања и боравка) које се реализују у оквиру пројектних активности програма билатералне научно-техничке сарадње.

опширније

SUNBEAM (Еразмус Мундус акција 2 – мреже размене) програм намењен је размени студената и запослених на високошколским установама из земаља Европске уније и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених покривена је стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

опширније

У оквиру партнерства између Унеска, руске фирме PhosAgro и Међународне уније за чисту и примењену хемију доступне су стипендије за истраживаче млађе од 35 година за иновативне научне пројекте у области зелене хемије.

опширније

GREEN TECH је Еразмус Мундус акција 2 програм који омогућава размену студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља - чланица и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

опширније

У понедељак, 11. јануара 2016. године Универзитетској галерији одржани су Божићни концерт и изложба наставника и сарадника Универзитета у Крагујевцу

опширније

У уторак, 05. јануара 2016. године, одржана је седница Савета за реализацију Пројекта ревитализације „Кнежевог арсенала“ којом је председавао председник Републике Србије господин Томислав Николић.